You are currently viewing O kobietach

O kobietach

Dzisiaj o nas, kobietach, ale tak samo odnosi się do mężczyzn, bo tak naprawdę, wszyscy działamy podobnie.

Zasada uzdrawiania ciała, wg Christian Northhrup, brzmi dosadnie: „jeśli za pierwszy razem nie zareagujesz na przekaz, następnym razem dostaniesz większym młotem.”

Możesz działać non stop, udowadniać wszystkim dookoła jak jesteś sprawna, pewna siebie, zaradna. I poprzez kolejne działania udowadniasz jak jesteś ważna i potrzebna. I jak jeszcze słyszysz, jaka to zaradna jesteś, jak Ty sobie świetnie sama radzisz, to jeszcze to Cię dopinguje bardziej.

Czy naprawdę tak chcesz? Ile jest tego o Tobie, tej prawdziwej, autentycznej, być może spokojnej, czasami wycofanej, czasami introwertycznej, mało mówiącej, bo po prostu nie masz na to ochoty.

Dajesz sobie w ogóle przestrzeń na to, aby poznać prawdziwą siebie?

Kiedy tak się może zadziać? Jak zatrzymasz się i doświadczysz emocji, które odczuwasz w tym momencie. Nie ignoruj złości, irytacji, nie chowaj tego głęboko mówiąc sobie, że zajmiesz się tym później. To później to może być tak, jak pisze właśnie o tym Christian Northhrup, to już może ciało Ci nie pozwolić na ignorowanie pierwszych wskazówek, że czegoś może jest za dużo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Celem emocji, niezależnie od tego, czym są, jest pomoc w identyfikacji i dążeniu do spełnienia naszych potrzeb, marzeń, celów i pragnień.”

– „Ciało kobiety, Mądrość kobiety”, Christiane Northrup.

Dodaj komentarz